Radom i okolice Społeczeństwo

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie poddane audytowi?

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie poddane audytowi? – Jest to konieczne, bo wydano ponad 800 mln zł na projekt, który nie spełnia założeń – mówił Maciej Lasek, rządowy pełnomocnik ds. CPK.

W ostatnim czasie w Katowicach odbyła się Europejski Kongres Gospodarczy. Podczas wydarzenia jednym z tematów było lotnisko Warszawa-Radom.

Maciej Lasek, rządowy pełnomocnik ds. CPK poinformował o tym, że zbliża się wprowadzenie w życie nowej strategii rozwoju branży lotniczej w Polsce.

– Będzie nowelizacja obecnej strategii, bo jest ona konieczna, nawet w kontekście urealnienia terminów oddania Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mamy już wyniki 8 audytów, które są wystarczające do rekomendacji, co powinniśmy robić dalej. Tym bardziej, że niektóre decyzje były nietrafione. Chodzi tu na przykład o lotnisko w Radomiu, którego pierwszą rocznicę istnienia niedawno obchodziliśmy. To jest świetne lotnisko, na naprawę wysokim poziomie – brakuje mu tylko pasażerów i linii lotniczych. Mamy więc lotnisko, które w pierwszym roku działalności miało obsłużyć 300 tysięcy pasażerów, a ostatecznie było to tylko 106 tysięcy podróżnych. W drugim roku działalności miało być pół miliona podróżnych, a obecnie walczymy o to, żeby liczba pasażerów nie była mniejsza niż w zeszłym roku 

mówił w Katowicach Maciej Lasek, rządowy pełnomocnik ds. CPK.

Ponadto, rządowy pełnomocnik ds. CPK poinformował, że lotnisko Warszawa-Radom zostanie poddane audytowi.

– Czy lotnisko w Radomiu należy prześwietlić? Tak, jest to konieczne, bo wydano ponad 800 mln zł na projekt, który nie spełnia założeń. Ja rozumiem mieszkańców Radomia – mają swoje lotnisko, z którego próbowano zrobić lotnisko komunikacyjne. Ale mimo starań takich linii jak LOT, to się na razie nie udało. Ważne w tym wszystkim jest to, że podjęte zostały decyzje, które kosztują konkretne pieniądze. Przy otwarciu lotniska w Radomiu mój poprzednik powiedział, że to przedsmak tego, czym będzie CPK. Nie chcę, żeby CPK wyglądało tak jak obecnie lotnisko w Radomiu 

mówił Lasek.

Przypomnijmy, że w pierwszym kwartale 2024 roku lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 21 tys. pasażerów.

Źródło: fly4free.pl