Radom i okolice Społeczeństwo Sport Wyróżnione

Sztafeta Martyny Kotwiły z kwalifikacją olimpijską!

Polska sztafeta kobiet 4×100 metrów wywalczyła kwalifikację olimpijską. W składzie reprezentantek była Martyna Kotwiła, zawodniczka RLTL Optima Radom.

W ostatnich dniach informowaliśmy, że Martyna Kotwiła znalazła się w kadrze Polski i weźmie udział w zawodach World Athletics Relays na Bahamach. To wydarzenie stanowiło szansę dla uczestników na uzyskanie kwalifikacji do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Tę szansę wykorzystały polskie biegaczki! Polska sztafeta kobiet 4×100 metrów w składzie: Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa), Monika Romaszko (KS Agros Zamość), Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda (obie KS AZS AWF Katowice) i Krystsina Tsimanouskayi (KS AZS AWF Warszawa) odniosła zwycięstwo z czasem 42.81.

– Cel był jeden i go osiągnęłyśmy. Trener powiedział nam, że mamy ruszać najmocniej jak możemy i biec ile mamy sił. Moim zdaniem dobrze zmieniałyśmy. Jak na maj ten wynik jest naprawdę dobry i daje perspektywę na szybkie bieganie w Paryżu

mówiła po biegu Monika Romaszko.

W biegu udział wzięły Krystsina Tsimanouiskaya, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz oraz Ewa Swoboda. Martyna Kotwiła z RLTL Optima Radom była zawodniczką rezerwową.

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki