O tym się mówi Polska i świat Wiadomości

MESKO S. A. podpisze kolejną umowę na dostawę Piorunów

MESKO S.A. jeszcze przed końcem 2023 r. podpisze kontrakt na dostawę zestawów rakietowych PIORUN da jednego z krajów europejskich. Będzie to czwarty zagraniczny kontrahent polskiej firmy zbrojeniowej.

Jak podkreśla prezes MESKO S.A. Elżbieta Śreniawska wkrótce ma zostać podpisana umowa na dostawę Przenośnych Zestaw Rakietowy Piorun dla kolejnego zagranicznego odbiorcy. Nie zdradzając dokładnych szczegółów powiedziała, że będzie to jeden z sąsiadów Polski. Będzie to czwarty zaraz po USA, Estonii, Norwegii zagraniczny odbiorca, który docenił wartość bojową Piorunów produkowanych w Skarżysku-Kamiennym.

Jak pisaliśmy na początku grudnia MESKO S.A. do Świąt Bożego Narodzenia ma dostarczyć ponad 100 PIORUNÓW i ponad 60 zestawów. Jak podkreśla firma dostawy dla Wojska Polskiego są realizowane terminowo i sukcesywnie rosną. W ciągu ostatnich 6 lat spółka dostarczyła polskim żołnierzom ponad 1000 rakiet i kilkaset zestawów startowych. W połowie 2022 r. MESKO S. A. podpisało aneks zwiększający zamówienie o prawie 3 500 rakiet i 600 zestawów startowych do 2026 roku. Wspomniana na początku partia PIORUNÓW która zostanie przekazana polskiej armii jeszcze w grudniu bieżącego roku, zostanie zrealizowana w ramach dodatkowego zamówienia.

Ponadto trwają intensywne prace nad rozbudową hal przemysłowych, parku maszynowego MESKO S.A. Na  inwestycjom spółka przeznaczy 70 mln zł oraz 400 mln dofinansowania rządowego. Dzięki rozwojowi możliwości produkcyjnych firmy zostanie zwiększona produkcja amunicji średnio i małokalibrowej, a ich cena może zostać obniżona.

Źródło informacji: kielce.tvp.pl