Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

MiG-29 zagości na radomskim niebie podczas Air Show 2023

MiG-29 zagości na radomskim niebie podczas Air Show 2023. Myśliwiec wykona pokaz dynamiczny.

Mig-29 to samolot radzieckiej konstrukcji, który od lat jest na wyposażeniu Polskich Sił Powietrznych. Przez wiele lat charakteryzowały go znakomite osiągi w zakresie manewrowości i prędkości. Został on zaprojektowany do zwalczania zarówno celów powietrznych, jak i naziemnych. Obecnie zastępowany jest przez nowsze typy uzbrojenia.

Jak informowaliśmy, do Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2023 pozostało już mniej niż 100 dni.

Hasło przewodniczące temu wydarzeniu to „Niezwyciężeni w przestworzach”. Nawiązuje ono do historii bohaterskiego przelotu kapitana pil. Stanisław Skarżyńskiego w 1933 roku, ale również do dzisiejszych polskich żołnierzy i lotników służących w Siłach Zbrojnych.

Podczas pokazów lotniczych AIR SHOW 2023 zobaczymy samoloty i śmigłowce pozostające na wyposażeniu polskich Sił Powietrznych, samoloty szkolenia zaawansowanego M-346 z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, śmigłowce i transportowce C-130 i C-295M W AIR SHOW, atrakcją dla widzów będzie również najnowszy nabytek Sił Powietrznych – samolot FA-50 z biało-czerwoną szachownicą.

Ponadto swoje umiejętności zaprezentują: Zespół Orlik z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, myśliwce F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Wystąpią najlepsi polscy lotnicy oraz wiele ekip z wojsk sojuszniczych.

Na radomskim niebie zobaczymy również „Latające ciężarówki” naszych Sił Powietrznych i litewski C-27J Spartan.

Więcej informacji o Air Show Radom 2023 możecie znaleźć na naszym portalu.

Impreza zostanie podzielona na część statyczną i dynamiczną. Dla miłośników militariów przygotowana zostanie wystawa statyczna obejmująca sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP a także sprzęt, którym dysponuje szkolnictwo wojskowe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom