Radom i okolice Sport

Mistrz Polski lepszy od Enea Czarnych

Czarni Radom vs Jastrzębski Węgiel fot. Bartosz Kamiński

Mistrz Polski lepszy od Enea Czarnych Radom. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali zespół Pawła Woickiego 3:0 pewnie dominując przez całe spotkanie.

Czarni do spotkania z Jastrzębskim Węglem przystępowali po domowej porażce z Aluronem Wartą Zawiercie. O tym spotkaniu pisaliśmy na naszym portalu.

Jasnym było, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku są gospodarze, aktualni Mistrzowie Polski. Fatalna seria w tym sezonie – same porażki i tylko jeden ugrany set – nie poprawiała notowań ekipy Wojskowych. Niestety obyło się bez niespodzianki. Jastrzębianie wygrali 3:0 kolejno do 20; 20 oraz 18.

Sześć meczy, zero punktów i jeden wygrany set. To dotychczasowy bilans zespołu Enea Czarnych Radom. Dodatkowo zespół Pawła Woickiego nie zwyciężył na własnej od momentu przeprowadzki na Radomskie Centrum Sportu. Najbliższa okazja do przełamania tej niechlubnej passy nadarzy się w niedzielę – 19 listopada – kiedy o godzinie 14.45 podejmą wicemistrza Polski, Zaksę Kędzierzyn Koźle. Czy uda się przełamać fatalną serię? Zachęcamy do wspierania drużyny w tym trudnym dla niej momencie.