PAP

Młodzi artyści z szansą na mecenat VeloBanku. Do 15 maja trwa nabór do VeloTalent

Komponujesz, malujesz lub tańczysz? Twój talent podziwiają inni? A może znasz kogoś, kto realizuje swoje pasje w obszarze kultury? Tylko do 15 maja VeloBank czeka na zgłoszenia pełnoletnich artystów poniżej 35. roku życia, którzy mają szansę na wsparcie finansowe i merytoryczne w ramach programu VeloTalent.

Mecenat nad szczególnie utalentowanymi, młodymi przedstawicielami różnych dziedzin, prowadzony przez VeloBank, w drugiej edycji kierowany jest dla wybitnych artystów wchodzących na szczebel profesjonalnej kariery.

By zawalczyć o udział w VeloTalent, artyści muszą do 15 maja 2024 r. nadesłać swoje zgłoszenie. Aplikacja, oprócz standardowych informacji o karierze, jej przebiegu i dotychczasowych sukcesach, powinna zawierać 2-minutowy film, w którym zaprezentowany zostanie cel, jaki artysta chciałby zrealizować dzięki mecenatowi i wsparciu VeloBanku. Laureat otrzyma nie tylko grant finansowy, ale też indywidualny pakiet profesjonalnych szkoleń oraz wsparcie promocyjne jego artystycznej działalności. Ogłoszenie wyników nastąpi do 7 czerwca 2024 r.

„W drugiej edycji VeloTalent czekamy na zgłoszenia młodych artystów, którzy reprezentują wszystkie dziedziny sztuki. Jesteśmy otwarci na twórców z obszaru muzyki, sztuk plastycznych i audiowizualnych, tancerzy, a nawet przedstawicieli street artu. VeloTalent jest w swoich założeniach nowoczesną platformą doceniania zaangażowanych i ambitnych młodych ludzi o nieprzeciętnych umiejętnościach. Sukcesy beneficjentów naszej akcji mają inspirować innych, zachęcać do realizacji pasji i wiary we własne możliwości” -podkreśla Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu VeloBanku.

I edycja programu VeloTalent doceniła osiągnięcia Aleksandry Świgut – utalentowanej pianistki, solistki, kameralistki, doktorki sztuk muzycznych, pedagożki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobywczyni trzech nagród podczas 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Edvarda Griega w Bergen oraz innych wyróżnień tej rangi. W ramach projektu VeloBank sfinansował wydanie płyty z repertuarem Edvarda Griega oraz Fryderyka Chopina w jej wykonaniu. Nagranie zostało zarejestrowane w Cavatina Hall w Bielsko-Białej, z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, pod kierownictwem maestro Michała Klauzy. Album dostępny jest w serwisach streamingowych, a wykonanie Aleksandry Świgut można usłyszeć w szeregu kanałów własnych VeloBanku.

Regulamin oraz szczegóły dotyczące aplikowania do VeloTalent znajdują się na stronie: https://www.velobank.pl/velotalent.

KONTAKT:

Monika Banyś

rzeczniczka prasowa

VeloBank S.A.

tel. +48 500 140 263

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: VeloBank