O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Młodzieżowe drużyny pożarnicze odwiedziły radomskie lotnisko [+FOTO]

W sobotę 18 lutego odbyła się wycieczka Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu radomskiego na Lotnisko Warszawa-Radom.

W sobotę 18 lutego odbyła się wycieczka Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu radomskiego na Lotnisko Warszawa-Radom.

W trakcie wycieczki młodzież z opiekunami zwiedziła terminal lotniska, przechodząc ścieżkę pasażera oraz takie miejsca jak bagażownia, pomieszczenie nadzoru systemów powiadamiana alarmowego oraz pompownię tryskaczową. Młodzież obejrzała również pojazdy specjalne służb utrzymania.

Radomscy policjanci spotkali się z dziećmi w trakcie turnieju wiedzy pożarniczej [+FOTO]

Punktem kulminacyjnym było zwiedzenie strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej. Gdzie na młodzież czekali strażacy, którzy przygotowali pokaz dynamiczny wykonując salut wodny z działek gaśniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciężkie lotniskowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze Pantera, które są na wyposażeniu Lotniskowej Służby ratowniczo Gaśniczej. 

– Możemy śmiało powiedzieć, że to była udana sobota oraz kolejna fajna inicjatywa zorganizowana przez Powiatową Radę Opiekunów MDP i Oddział Powiatowy ZOSP RP w Radomiu. – pisze na swojej stronie Oddział Powiatowy ZOSP RP w Radomiu.

W wycieczce brało udział aż 17 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, co dało sumę 150 osób.

Źródło: Oddział Powiatowy ZOSP RP w Radomiu