Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Muzeum im. Jacka Malczewskiego wspiera uczniów przed egzaminami

Muzeum im. Jacka Malczewskiego wspiera młodych uczniów przed zbliżającymi się egzaminami. – W gmachu głównym i na wystawie stałej Muzeum Historii Radomia, w nietuzinkowy sposób można przeprowadzić lekcje – przekazała placówka.

Zbliża się czas wytężonej pracy dla uczniów kończących szkoły podstawowe i średnie. Czas egzaminów ósmoklasisty oraz matur, to ważny i stresujący dla młodych ludzi okres. Potrzebne jest skupienie podczas wytężonej pracy, ale też ciekawe i urozmaicone sposoby na przyswajanie wiedzy.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego ma pomysł na wsparcie uczniów.

– Zapraszamy do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, gdzie w gmachu głównym i na wystawie stałej Muzeum Historii Radomia, w nietuzinkowy sposób można przeprowadzić lekcje, podczas których w otoczeniu dzieł sztuki, artefaktów historycznych i eksponatów przyrodniczych, uczniowie mogą czerpać wiedzę od nauczycieli oraz naszych przewodników z zakresu historii, literatury, sztuki, czy przyrody

przekazała placówka.

Wszystko to za jedyne 1 zł od osoby w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu, co sprawia, że jest to bezapelacyjnie najtańszą forma dodatkowego wsparcia programu nauczania.

Uczniowie, którzy nie przygotowują się w tym roku do egzaminów, również mogą skorzystać z oferty.

– Jeżeli macie Państwo potrzebę zagospodarowania czasu pozostałym uczniom, czy grupom świetlicowym, którzy nie podchodzą do egzaminów, to również serdecznie zapraszamy do zapisywania grup, by uczniowie mogli spędzić te godziny w atmosferze sztuki i historii naszego miasta

dodaje Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Wizytę umówić można pod numerem 48 362 56 94.