Radom i okolice

Muzeum Jacka Malczewskiego wyróżnione na „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba”

Skończyła się XVI edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba”, które jest okazją do zaprezentowania działalności muzeów z Województwa Mazowieckiego. Wręczenie nagród nastąpiło w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na tegoroczną edycję zgłoszono aż 134 przedsięwzięcia muzealne w siedmiu kategoriach. Nagrodę Grand Prix otrzymało Muzeum Mazowieckie w Płocku za wystawę pt. „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art. Deco. Pamięci prof. Ireny Huml”.

Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu zostało wyróżnione w dwóch kategoriach, „Plakat muzealny” i „Najciekawsze wydawnictwo muzealne”.

Wyróżniony został plakat promujący wystawę „Kto Ty jesteś? Bocian biały. Święty i przeklęty”. Wystawa miała za cel przybliżenie zwiedzającym bociana, zarówno jako element przyrody, ale też jako istotę pojawiająca się w mitach, legendach, przysłowiach i obrzędach.

Książką, która zdobyła uznanie na konkursie, był katalog do wystawy „Radomian portret własny”, która przybliża sylwetki znamienitych radomian w różnych dziedzinach takich jak sztuka, biznes czy sport.

[news:1215939]

info: Samorząd Województwa Mazowieckiego