O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Na nowym stadionie Radomiaka odbędzie się dziecięcy turniej piłkarski

Stadion przy ulicy Struga 63 gotowy na powrót Radomiaka do domu! Pierwszym wydarzeniem na stadionie będzie dziecięcy turniej piłkarski. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć prosto z murawy.

Otwarcie stadionu Radomiaka zbliża się wielkimi krokami. Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się na nowym stadionie Radomiaka będzie dziecięcy turniej piłkarski.

W poniedziałek, 24 lipca 2023 roku na murawie stadionu Radomiaka odbyło się spotkanie z włodarzami miasta oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

W trakcie wydarzenia poinformowano, że turniej piłkarski z udziałem 32 dziecięcych drużyn będzie pierwszym wydarzeniem na nowym stadionie przy ulicy Struga 63.

– Ten obiekt to inwestycja w przyszłość radomskiego futbolu. Dlatego chcemy jako pierwszych gościć tu tych, którzy tę przyszłość będą tworzyć, czyli dzieci – mówił Radosław Witkowski.

Turniej ma odbyć się w niedzielę, 30 lipca 2023 roku.

– Zapraszam wszystkich w niedzielę, 30 lipca od godziny 12.00. Zachęcam zarówno do kibicowania najmłodszym piłkarzom jak i do zapoznania się nowym obiektem, na który Radom czekał prawie 40 lat. Sam w 1984 roku oglądałem makietę stadionu mojego Radomiaka. Nie sądziłem wówczas, że będę ten projekt realizował. Dziś mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy, chociaż oczywiście wiem, że to dopiero pierwszy etap. Zapewniam, że na tym nie kończymy – mówił Radosław Witkowski, prezydent miasta.

Wiceprezydent miasta, Mateusz Tyczyński zapowiedział, że stadion przy ulicy Struga 63, zamieni się w prawdziwą arenę.