Radom i okolice Wiadomości

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał pijanego kierowcę

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej policji w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 grudnia około godziny 16. Podróżujący po służbie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu komisarz Mirosław Kusztal zauważył w miejscowości Bielicha podejrzanie zachowującego się kierującego citroenem. Kierowca nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy oraz wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Policjant zdając sobie sprawę z zagrożenia, które na drodze może spowodować kierowca, jak też mając uzasadnione podejrzenie, że może on znajdować w stanie nietrzeźwości zatrzymał samochód. Naczelnik wyczuł od kierującego silną woń alkoholu, wezwał na miejsce funkcjonariuszy, którzy potwierdzili, że kierujący 49-latek jest nietrzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W trakcie kontroli okazało się również, że kierujący citroenem posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący odpowie również za niestosowanie się do wyroku sądu.

Naczelnik radomskiej „drogówki” swoją postawą i zaangażowaniem w zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym daje znakomity przykład dla swoich podwładnych, ale nie tylko. Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego, widząc osobę nietrzeźwą za kierownicą ma obywatelski obowiązek poinformowania odpowiednich służb i uniemożliwienia takiej osobie dalszej jazdy – sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa.

Źródło informacji: KMP Radom