Kronika kryminalna O tym się mówi Polska i świat

Napad na sklep w Kobyłce. Jeden z napastników nie żyje

W nocy z niedzieli na poniedziałek w pobliżu dworca w Kobyłce znaleziono ciało mężczyzny. Jak podaje policja, to najprawdopodobniej jeden z mężczyzn, którzy wcześniej mieli napaść na pobliski sklep. Drugi wciąż jest poszukiwany.

Jak przekazała asp. Monika Kaczyńska informację o zdarzeniu policja otrzymała w niedzielę o 23.30. – W Kobyłce na ul. Wołomińskiej w okolicach dworca PKP funkcjonariusze ujawnili ciało mężczyzny. Niestety nie udało się go uratować. Ustalamy jego tożsamość. Z uwagi na charakter zdarzenia nie informujemy o szczegółach – powiedziała.

Dodała też, że mężczyzna był prawdopodobnie jednym z napastników, który miał dokonać nocnego napadu na sklep w Kobyłce. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

W nocy z niedzieli na poniedziałek do sklepu w Kobyłce weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich trzymał przedmiot przypominający broń. Stanął przed ladą i wycelował w ekspedientkę. Drugi z napastników wszedł za ladę i próbował opróżnić kasę.

W tym czasie na zapleczu miał być jeszcze właściciel sklepu. Miał wybiec do mężczyzny przy kasie i zacząć się z nim szarpać. – W pewnym momencie chwycił leżący koło kasy nóż i zranił napastnika w plecy. Wtedy sprawcy uciekli ze sklepu. – podało RMF FM 24. Zawiadomiono policję.

Źródło: Portal Samorządowy