Historia Społeczeństwo

Narodowcy zapraszają na Marsz Niepodległości 2022 [+FOTO]

Przedstawiciele radomskich organizacji narodowych – Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego – zaprosili na tegoroczny Marsz Niepodległości, który odbędzie się pod hasłem „Polska Państwem Narodowym”.

Jak informowaliśmy, 5 października w Warszawie odbyła się konferencja prasowa podczas której członkowie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej zaprezentowali oficjalny plakat i hasło tegorocznego Marszu Niepodległości. Motywem przewodnim jest „Polska Państwem Narodowym”. Wybór hasła argumentowano tym, że w obliczu panującego kryzysu migracyjnego, wojny na Ukrainie, prowadzonej polityki multikulturalnej, znaczenie instytucji państwa narodowego jest zagadnieniem najważniejszym.

Teraz na wydarzenie zaprosili przedstawiciele radomskich środowisk narodowych.

– „Polska Państwem Narodowym” – pod takim hasłem będą w tym roku maszerowali polscy patrioci. Dziś zachowanie narodowego charakteru państwa polskiego jest fundamentalnym wyzwaniem. Od lat Polska jest otwarta na imigrację. Zagraża nam znany z Zachodu multikulturalizm. Są w Polsce ludzie, którym marzy się Polska jako euroland w Europie rządzonej przez Niemcy; protektorat amerykański; protektorat rosyjski lub federacja polsko-ukraińska. Środowiska narodowe tworzące od ponad dekady Marsz Niepodległości nie zgadzają się z tymi stanowiskami i stoją pryncypialnie na stanowisku suwerennego i narodowego państwa polskiego, państwa, w którym naród polski jest gospodarzem – mówił Mariusz Krzemiński z Ruchu Narodowego.

Zuzanna Okulska-Bożek, prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Radomiu, podkreśliła, że „Marsz Niepodległości to największa oddolna narodowo-patriotyczna inicjatywa w Europie”.

 

– W żadnym z innych państw takie tłumy obywateli nie wychodzą rokrocznie na ulicę by manifestować swoje przywiązanie do wartości patriotycznych. Bez motywacji politycznych, bez koordynacji partyjnej lub rządowej. Nie możemy pozwolić na zatracenie społecznego charakteru tej pięknej tradycji, jaką jest Marsz Niepodległości. Skandalem były kilkukrotne próby przejęcia tego wydarzenia przez państwo i partię rządzącą. Podobną pomyłką jest utożsamianie Marszu z pojedynczymi osobami, mimo że od lat buduje go szerokie spektrum ludzi i środowisk. Nie zgadzamy się na to. Marsz Niepodległości jest własnością wszystkich polskich patriotów! – mówiła Okulska-Bożek.

Narodowcy zachęcili także do wspólnego wyjazdu 11 listopada do Warszawy oraz do dołączania do Straży Marszu Niepodległości.