Uncategorized

Narodowe Czytanie także w Radomiu

W najbliższą sobotę, 5 września kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji spotkań czytelniczych, czyli Narodowego Czytania. Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku Radom przyłączył się do tej inicjatywy. Na dziedzińcu Miejskiej Biblioteki Publicznej o godz. 11.00 zaproszeni gości wspólnie przeczytają fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

W Narodowym Czytaniu 2020 w Radomiu wezmą udział m.in. prezydent Radosław Witkowski, Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta Radomia, Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia oraz Sebastian Równy, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Znany i ceniony aktor teatralny oraz filmowy Dariusz Jakubowski wraz z sopranistką Katarzyną Thomas i pianistą Piotrem Szafrańcem zaprezentują także spektakl słowno-muzyczny. Artyści wykonają utwory poetyckie i muzyczne nawiązujące do epoki, w której powstała lektura tegorocznego Narodowego Czytania.

Biblioteka przygotowała też niespodziankę – okolicznościową pieczątkę, którą otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP. Dlatego warto przyjść z własnymi egzemplarzami "Balladyny" i ostemplować je na pamiątkę wydarzenia.

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

 

 

 

 

 

 

 

kpa.