Radom i okolice

Naukobus zawita w Białobrzegach

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik wraz z nowym rokiem szkolnym odwiedza kolejne szkoły i uczniów w kraju. Tym razem pojawi się w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach.

 

Mobilna i interaktywna wystawa „Eksperymentuj!”, pozwali dzieciom na naukę poprzez zabawę. Już 3 i 4 listopada uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach będą mieli okazję, aby się o tym przekonać. Czekają na nich m.in.: nieodpłatne korzystanie z interaktywnych eksponatów, eksperymenty z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, możliwość odkrywania zjawisk przyrodniczych, liczne łamigłówki.

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu czy w klasie.

Atrakcje nie tylko pomogą obudzić ciekawość. Spotkania z edukatorami i oryginalnymi eksponatami, udowadniają, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, wciąga i bawi.

Wystawa jest częścią programu Nauka dla Ciebie. To wspólna inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

Źródło informacji: Centrum Nauki Kopernik