O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Neurochirurgia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym wznowi pracę

Neurochirurgia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym wznowi pracę. Szpital planuje kolejne przyjęcia lekarzy w celu rozszerzenia świadczonych usług.

Oddział Kliniczny Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego zrzeszał sześciu lekarzy. W 2022 roku każdemu z nich zakończył się trwający kontrakt. Żaden z neurochirurgów nie zdecydował się na podpisanie kolejnego kontraktu. Żądania stawiane przez specjalistów były niemożliwe do spełnienia przez placówkę.

Trudna sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu

Zgodnie z procedurami Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu ogłosił konkurs na tak zwane „udzielenie świadczeń zdrowotnych”. Chętni mają pracować w oddziale neurochirurgii oraz w poradni neurochirurgicznej szpitala. Na oferty radomski szpital czekał do 10 stycznia 2023 roku.  Do konkursu oferty złożyło 10 lekarzy. Zostały one otwarte.

Znaleziono 10 neurochirurgów zainteresowanych pracą w MSS

Lecznica na Józefowie rozstrzygnęła konkurs i z dziesięciu nadesłanych ofert wybrała siedem. Oddział wznowi pracę i będzie przyjmował pacjentów. Trzech z siedmiu lekarzy, którzy będą pracowali w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym, to medycy, którzy pracowali tam wcześniej.