Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował samochodem

Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował samochodem. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Mimo skierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

W środę (15.03) policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu hrubieszowskiego, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany w Zwoleniu przez funkcjonariuszy patrolowo-interwencyjnych. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu okazało się mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

31-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym nie mając do tego uprawnień za co grozi zakaz prowadzenia pojazdów, kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 000 złotych.

Źródło: KPP Zwoleń