• Materiał Partnera O tym się mówi

  Niezwykły wodór – czy wiesz, jaki wpływ może mieć na Twój organizm?

  Wodór stanowi najlżejszy i najbardziej rozpowszechniony pierwiastek we wszechświecie. To źródło energii dla słońca oraz gwiazd. Dodatkowo jego właściwości czynią go niezwykle wyjątkowym: jest on najprostszy, najlżejszy, bezwonny, bezbarwny, bezsmakowy, a przy tym łatwopalny w podwyższonej temperaturze i połączeniu z powietrzem. Co jednak sprawiło, że w krajach azjatyckich wodór molekularny zaczęto stosować do skutecznego leczenia ludzi i zwierząt? Pierwiastek jest produkowany w ludzkim jelicie grubym – to właśnie tam beztlenowe bakterie przeprowadzają proces fermentacji, uwalniając cząsteczki wodoru. Część z nich jest wchłonięta do krwi, część z nich ulega ponownym przemianom za sprawą mikroorganizmów jelitowych, zaś reszta wydostaje się w postaci gazów. Skala wielkości wodoru pozwala mu z łatwością penetrować obszary ludzkiego ciała, co stanowi jego ogromną zaletę dla zdrowia człowieka. Ma to szczególne znaczenie dla produkcji energii w mitochondriach, które służą jako bakterie do zasilania różnych funkcji ciała człowieka. Wodór cząsteczkowy dostarcza elektrony, zwiększa właściwości antyoksydacyjne chinonu (przekształcając go w ubichinon), a także stymuluje metabolizm energetyczny – nie bez powodu terapia wodorowa zyskuje tak wielką popularność w dzisiejszym świecie.

  Sprawdź, czy możesz skorzystać z inhalacji wodorem!

  Terapia wodorem jest w stanie pozytywnie wpłynąć na zdrowie człowieka w kilku aspektach. Jak wcześniej wspomnieliśmy, wodór działa jako niezwykle silny antyoksydant, z powodzeniem neutralizując reaktywne formy tlenu. Co więcej, terapia wodorem jest w stanie pomóc w łagodzeniu różnych stanów zapalnych i zmniejszania bólu, a także poprawie funkcjonowania układów: krążenia, nerwowego, pokarmowego. Uważa się, że wodór pomaga chronić mózg przed uszkodzeniami, a także znacząco poprawia pamięć i koncentrację. Inhalacje mogą przyczynić się także do poprawy nastroju oraz jakości snu, a także wspomóc pacjenta w walce z różnego rodzaju alergiami czy astmą. Terapii wodorowej bardzo często poddawani są sportowcy – wodór zwiększa wydolność tlenową, a to przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji fizycznej. Warto mieć na uwadze fakt, że efekty terapii wodorem mogą być różne w zależności od stanu zdrowia, a także indywidualnych cech danego organizmu. Chociaż terapia wodorem jest w stanie przynieść naprawdę wiele korzyści zdrowotnych, istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jej zastosowanie bądź wymagają sporej ostrożności. Zaliczane są do nich wszelkiego rodzaju zaburzenia elektrolitowe i nadmierna ilość gazów w jelitach; mogą one spowodować niepożądane skutki uboczne w postaci biegunek czy silnych bólów brzucha. Terapii wodorowej bez wcześniejszych dokładnych badań nie zaleca się kobietom w ciąży i dzieciom. To bardzo ważne, by przed rozpoczęciem terapii wodorem konsultować się z lekarzem, zwłaszcza w przypadku posiadania specyficznych problemów zdrowotnych oraz przyjmowania leków.

  Wybieraj wyłącznie sprawdzonych specjalistów!

  W przypadku terapii wodorowej, konieczne jest wdrożenie wszelkich zasad ostrożności. Właśnie z tego powodu tak ważne jest korzystanie wyłącznie z usług specjalistów oraz reprezentantów renomowanych gabinetów, polecanych przez klientów. Jedną z klinik, która zajmuje się terapią wodorowej, jest HERBASOL. Na stronie internetowej gabinetu można przeczytać o korzyściach, jakie niesie inhalacja wodorowa wykonana przez specjalistów, a także dowiedzieć się więcej o urządzeniu, dzięki któremu możliwa jest inhalacja wodorem. Interesuje cię specjalistyczne badanie oraz terapia wodorem? Wejdź na stronę https://herbasol.pl/ i zapisz się na konsultację z jednym z ekspertów. Terapia wodorowa to nowoczesny sposób na powrót do formy; warto jednak, by przebiegała ona pod okiem osób doświadczonych, po dokładnym wywiadzie oraz wykonaniu niezbędnych badań.