Inwestycje PAP Radom i okolice Społeczeństwo

Nowe karetki dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wsparciem wz. z COVID-19

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Radomiu otrzymał dwie nowe karetki transportowe. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ich zakup prawie 740 tys. zł. W czwartek szpital na Józefowie odebrał nowe pojazdy.

„Karetki zostały zakupione w ramach realizowanego przez samorząd województwa projektu polegającego na wspieraniu mazowieckich szpitali w walce z COVID-19” – powiedział wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, przekazując kluczyki do nowych pojazdów. Podkreślił, że systematyczne uzupełnianie floty karetek jest bardzo ważne ze względu na intensywną eksploatację tego rodzaju transportu.

Nowymi karetkami pacjenci szpitala na Józefowie będą przewożeni do domu, a także do innych placówek medycznych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wartość całego projektu związanego z epidemią koronawirusa w woj. mazowieckim wyniosła ponad 578 mln zł, z czego ponad 493 mln zł stanowiły środki z UE, przeszło 34 mln zł – pieniądze z budżetu państwa, a ponad 50 mln zł to – wkład własny województwa mazowieckiego. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ jann/