Radom i okolice

Nowe motocykle w radomskiej policji

Radomska policja korzysta z nowych czterech motocyklów BMW R120 RT. Funkcjonariusze na nowych maszynach patrolują ulice miasta oraz powiatu.

Jak zaznaczają radomscy policjanci, nowe motocykle pozwolą im szybciej docierać na miejsce zdarzenia. Każdego dnia od wiosny do późnej jesieni, Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pełnią służbę na jednośladach.

Motocykle BMW R120 RT są zasilane 2-cylindrowymi, czterosuwowymi silnikami typu bokser o pojemności 1254 cm3. Kierujący nim policjant ma pod sobą 136 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy silnika to 143 Nm. Sześciostopniowa skrzynia przenosi moment obrotowy dość łagodnie, ale gdy trzeba, z łatwością przejdzie do agresywnej jazdy. Hamulce z ABS i kontrola trakcji znacznie zwiększają bezpieczeństwo, a duży wyświetlacz na kokpicie ułatwia kontrolę systemów.

Policyjne motocykle są odmiennie do wersji cywilnej. Przede wszystkim może z niego korzystać jedna osoba. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. W wyposażeniu znajdują się również podgrzewane siedzenie i manetki oraz dodatkowe sakwy. Kolorystycznie policyjne jednoślady odpowiadają już nowemu oznakowaniu pojazdów służbowych.

Maszyny zakupione zostały ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło informacji: mazowiecka.policja.gov.pl