Radom i okolice

Nowi ochotnicy wstąpili do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpiło 90 ochotników. Pierwsze szkolenie rozpocznie się w najbliższą sobotę.

 

W ramach październikowego wcielenia 90 ochotników wstąpiło do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przyszli żołnierze odbędą szkolenia w trybie stacjonarnym oraz weekendowym. Prowadzone są również zajęcia dla rezerwistów. Uczestniczą w weekendowym szkoleniu wyrównawczym, który ma na celu odświeżenie zdobytej dotychczas wiedzy.

 

Stacjonarne szkolenie wyrównawcze rozpocznie się w najbliższą sobotę, 15 października. Uczestniczyć w nim wszyscy kandydaci bez względu na tryb szkolenia. Kandydaci w ramach podsumowania zdobytej wiedzy, będą musieli zdać egzamin tzw. pętlę taktyczną. Podczas szesnastodniowego szkolenia podstawowego, zwanego „szesnastką”, nowi żołnierze poznają również tajniki posługiwania się bronią, zasady przetrwania oraz zachowania na polu walki. Zdobędą także wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz topografii. Szkolenie zakończy uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w sobotę, 22 października w Iłży.

Ostatnie zaplanowane na ten rok szkolenie podstawowe dla osób, które do tej pory nie miały styczności z wojskiem, rozpocznie się 19 listopada. Tydzień później zacznie się szkolenie wyrównawcze dla rezerwistów, zwane „ósemką”.

 

 

Źródło informacji: 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej