O tym się mówi Radom i okolice Sport

Nowi zawodnicy wesprą Radomiaka

Nowi zawodnicy wesprą Radomiaka. Zimowe okienko transferowe klubu zapowiada ekscytującą rundę.

Jak informuje klub, Jean Franco Sarmiento Campo to pierwsze wzmocnienie Zielonych przed rundą wiosenną sezonu 2022/2023. Sarmiento to wychowanek rodzimego Rionegro Águilas. Następnie reprezentował barwy Tigres FC z Kolumbii, aż trafił do Polski, gdzie przez dwa lata grał dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Zespół Radomiaka rozegra cztery sparingi

Napastnik, który może także występować na skrzydle, imponował w naszym kraju skutecznością. W 59 meczach ligowych strzelił 35 goli i zanotował 10 asyst. 25-latek trenował już z naszym zespołem w listopadzie zeszłego roku, a także zagrał w sparingu z RB Lipsk.

Drugim wzmocnieniem Zielonych przed rundą wiosenną sezonu 2022/2023 został Berto Cayarga, wychowanek Llano 2000, choć jako junior występował również w Sporting Gijón. Następnie reprezentował barwy UP Langreo, aż trafił do Racingu Santander, zostając w tym zespole czołowym asystentem ligi i piątym najczęściej faulowanym piłkarzem w całych rozgrywkach.

Ostatnie dwa sezony Hiszpan spędził w FC Cartagena, gdzie był podstawowym zawodnikiem. W LaLiga2 (zaplecze Primera Division) zagrał łącznie 73 razy, notując 5 goli i 2 asysty. Podejmował wiele pojedynków w ofensywie, większość z nich wygrywając. 26-latek trenował już z naszym zespołem w listopadzie zeszłego roku, a także zagrał w sparingu z RB Lipsk.

Źródło: Radomiak