Radom i okolice

O wyprawie na Pik Lenina opowie Łukasz Supergan

W wydarzeniu z cyklu „Spotkanie z podróżnikiem”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu, weźmie udział Łukasz Supergan.

 

Łukasz Supergan to człowiek z pasją, który spełnia swoje marzenia jako podróżnik. Jako pierwszy samotnie przeszedł na Łuk Karpat. Pokonał takie trasy jak: zimowy trawers Islandii, Irański łańcuch gór Zagro, Himalaje, Karakorum, Tien Szanie, Pamira, Pireneje czy Alpy. Zdobył Pik Lenina (7134 m). Podróże te zostały dwukrotnie wyróżnione w kategorii „Wyczyn Roku” na gdyńskich „Kolosach”. Część przeżyć i doświadczeń zostało opisanych przez podróżnika w książkach.

W lipcu 2021 stanąłem na szczycie Piku Lenina (7134 m), szczytu należącego do trofeum pięciu wierzchołków Śnieżnej Pantery, najwyższych gór dawnego Związku Radzieckiego. Pierwsze wejście powyżej 7 000 metrów i sprawdzenie siebie na tej wysokości…

– pisze podróżnik na swojej stronie. 

Jak zdobywać szczyty i z czym, poza wysokością, mierzyć się podczas wyprawy, dowiemy się na „Spotkaniu z podróżnikiem”. Spotkanie odbędzie się w Filii nr 1 MBP w Radomiu, ul. Osiedlowa 9, w środę 19 października o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: MBP Radom