Ekologia Enea Wytwarzanie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Ochrona żółwia błotnego w Polsce jako wspólne wyzwanie środowisk zajmujących się ochroną przyrody. Konferencja

W dniach 5-6 października 2023 r. odbędzie się konferencja pt.: „Ochrona żółwia błotnego w Polsce jako wspólne wyzwanie środowisk zajmujących się ochroną przyrody”. Konferencja przyczynić ma się do integracji środowisk i wymiany doświadczeń, a w dalszej perspektywie do działań ochronnych.

Konferencja organizowana jest przez Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu wraz z nadleśnictwami Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Kozienicka: Nadleśnictwem Zwoleń, Nadleśnictwem Kozienice i Nadleśnictwem Radom, przy współpracy z partnerami: Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Kozienicki Park Krajobrazowy im. prof. Ryszarda Zaręby, Gmina Garbatka-Letnisko, Gmina Przyłęk oraz Gmina Zwoleń.

Wydarzenie obędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Gnysiówka” w Garbatce-Zbyczyn. W konferencji wezmą udział przedstawiciele nauki, instytucji i organizacji zajmujących się ochroną przyrodą, w szczególności zagadnieniem ochrony żółwia błotnego i jego siedlisk, Lasów Państwowych i samorządów.

Podczas konferencji organizatorzy, partnerzy i goście będą mieli możliwość zaprezentowania swojego dorobku w zakresie ochrony przyrody, w szczególności żółwia błotnego i obszarów wodno-błotnych. Będzie można obejrzeć wystawy przyrodnicze, w tym przygotowaną przez M-ŚTO i Enea Wytwarzanie wystawę Zielone oblicze Elektrowni Kozienice oraz wystawę RDLP w Radomiu „Andrzej Kowalczewski – przyrodnik, leśnik, społecznik”.

Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Informacji w sprawie ewentualnego udziału (ilość miejsc ograniczona) udziela Zespół ds. Promocji i Mediów RDLP w Radomiu, [email protected], 604 579 388.

Zdjęcie główne: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu
Więcej na: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu