Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione

Od czerwca powiększy się siatka połączeń z Lotniska Warszawa-Radom

Od czerwca powiększa się siatka połączeń z Lotniska Warszawa-Radom, a co za tym idzie – pojawią się kierunki typowo wakacyjne.

Od 3 czerwca będzie można kupić bilety do tureckiej Antalyi, od 6 czerwca do bułgarskiej Warny, od 11 czerwca do stolicy Albanii Tirany, od 16 czerwca do greckiej Prevezy. Obecnie samoloty latają do Rzymu i Paryża.

Wypoczynek wakacyjny z wylotem z Radomia organizuje także dziewięć biur podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, Itaka, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun and Fun Holidays czy TUI.

W piątek w ubiegłym tygodniu prezes Polskich Portów Lotniczych (PPL) Stanisław Wojtera w Programie 3 Polskiego Radia przekazał, że Lotnisko Warszawa-Radom od początku swojego funkcjonowania odprawiło 4,5 tys. pasażerów.

Perspektywy radomskiego lotniska

Jak informowaliśmy, Lotnisko Warszawa-Radom do końca 2023 roku ma w planach obsłużyć 180 tys. pasażerów. Do 2025 roku ma już być ich milion.

Mimo tego, że liczba nowych pasażerów stale wzrasta, to niepewny pozostaje aspekt sezonu zimowego, wszystko dlatego, że na ten moment, żaden z przewoźników nie zapowiedział swojej obecności w Sadkowie na sezon zimowy.

Niestety, Wizz Air nie poleci z radomskiego lotniska w obecnym sezonie letnim. Niewykluczone jednak, że pojawi się w sezonie zimowym.

Rozmowy dotyczące wejścia na radomskie lotnisko węgierskiego przewoźnika Wizz Air nie przyniosły pozytywnych rezultatów. Budżetowy przewoźnik całe starania wkłada w to, by zapewnić sobie jak najlepsze warunki biznesowe, niestety, lotnisko Warszawa-Radom nie ma jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku lotniczym, ponieważ powstało niespełna miesiąc temu.

Jak informuje portal pasazer.com, wbrew pierwotnym oczekiwaniom zarządców Portu Lotniczego Warszawa-Radom, żaden tani przewoźnik najpewniej nie podejmie ryzyka biznesowego i nie pojawi się w Sadkowie wcześniej, niż w nadchodzącym sezonie zimowym. Wizz Air jednak stale i uważnie przygląda się rozwojowi radomskiego portu i czeka na korzystne sygnały rynkowe.

Evelin Jeckel z Wizz Air przyznała w ostatniej rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Wizz Air poważnie rozważa możliwość wejścia do Radomia. Zauważyła również, że węgierski przewoźnik jest już w trakcie opracowywania zimowego rozkładu lotów.