O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Oddział ginekologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym rozwija zakres usług

Oddział ginekologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym rozwija zakres usług. Ostatnimi czasy szpital poszerzył swoje możliwości.

Pod koniec ubiegłego roku Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu poinformował, że oferuje rodzącym kobietom znieczulenie zewnątrzoponowe.

MSS Radom oferuje prowadzenie porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym

Jak wynika z dostępnych źródeł, oddział rozpoczyna współpracę z fizjoterapeutami, którzy będą badać każde dziecko i wydawać rodzicom zalecenia na przyszłość a także zajmą się też mamami i ich problemami po porodzie. W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym uruchomiona zostanie także szkoła rodzenia. Trwają ostatnie przygotowania, także pomieszczeń, które będą wykorzystywane do tego celu.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym rusza szkoła rodzenia

W radomskim szpitalu na Józefowie wykonuje się też coraz więcej zabiegów onkologicznych. Szpital w swoich strukturach posiada trzech specjalistów zajmujących się ginekologią onkologiczną.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny chce budować i rozwijać także oddział ginekologii miniinwazyjnej, gdzie będzie można przeprowadzać zabiegi jednego dnia. Z użyciem histeroskopu przeprowadzane będą tam mało inwazyjne zabiegi, na przykład usuwanie polipów, czy mięśniaków, ale przede wszystkim badania diagnostyczne, które dają możliwość precyzyjnego pobierania wycinków. Do tego nie ma konieczności podawania narkozy, wystarczy znieczulenie miejscowe. Po kilku godzinach pacjentki będą wypisywane do domów.

Finalnie na oddziale ginekologii w MSS, można leczyć endometrioze – chorobę, która dotyka co 10 kobietę, a do niedawna była lekceważona i bagatelizowana. Jeśli konieczne jest leczenie operacyjne pacjentki można zgłaszać się do oddziału na Józefowie. Ale leczenie odbywa się także w szpitalnej poradni.