Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Oktawian Moraru odejdzie z Radomiaka

Oktawian Moraru odejdzie z Radomiaka. Klub szuka już nowego dyrektora sportowego.

W ostatnim czasie na łamach naszego portalu informowaliśmy o kryzysie w Radomskim Klubie Sportowym.

W ostatnich dyskusjach dotyczących kłopotów Radomiaka coraz częściej padało nazwisko Oktawiana Moraru, dyrektora sportowego RKS-u. Nieoficjalne doniesienia od pewnego czasu sugerowały, że jego pobyt w Radomiu może dobiegać końca.

W czwartek, 9 maja, prezes Sławomir Stempniewski po raz pierwszy oficjalnie wypowiedział się na ten temat podczas programu „Canal Plus”.

– Oktawian Moraru jest z nami do końca tego sezonu i z tego co wiem, nie ma w planach przedłużania umowy

mówił prezes Radomiaka.

Przypomnijmy, że faktem jest to, że obecny dyrektor sportowy miał duży udział w awansie Radomiaka do ekstraklasy, jednak jego działania miały dla klubu również mniej przyjemne konsekwencje.

Chodzi m.in. o to, że Oktawian Moraru odpowiedzialny był za sprowadzenie do Radomskiego Klubu Sportowego Constantina Galki, niedawnego trenera Radomiaka, z którym rozstanie sporo kosztowało.

Jak poinformował portal weszlo.com, jednym z kandydatów na stanowisko nowego dyrektora sportowego Radomiaka Radom jest Maciej Gil, który obecnie pełni funkcję skauta w saudyjskim klubie Al-Fateh. Jednakże słyszymy, że Gilowi najbliżej do pozostania w Saudi Pro League. Radomiak rozważa także kilka innych kandydatur z polskiego środowiska.

Źródło: Weszlo.com