Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Olaf Lubaszenko i Paweł Maślona przewodniczącymi jury FREEDOM Film Festivalu

Olaf Lubaszenko i Paweł Maślona będą przewodniczyć jury dwóch konkursów kina krótkometrażowego, które odbędą się w ramach rozpoczynającego się 10 lipca w Radomiu FREEDOM Film Festivalu – poinformował organizator imprezy Stowarzyszenie FILMFORUM.

Aktor i reżyser Olaf Lubaszenko będzie przewodniczącym Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych, a Paweł Maślona – jego ogólnopolskiego odpowiednika. Główną nagrodą w konkursie międzynarodowym jest Platynowy Łucznik, a w konkursie polskim – Złoty Łucznik.

„Jury Konkursu Polskiego – prócz zdobywcy Złotego Łucznika – wskaże także twórców nominowanych do 20. edycji Nagród im. Jana Machulskiego. Werdykty obydwu składów jurorskich poznamy 13 lipca podczas uroczystej ceremonii finałowej” – poinformował organizator festiwalu Stowarzyszenie FILMFORUM.

FREEDOM Film Festival, który po raz trzeci odbędzie się w Radomiu, koncentruje się wokół tematyki wolności rozumianej w różnych wymiarach i kontekstach, zderzając ze sobą spojrzenia na to, czym jest wolność w wymiarze osobistym, ale też ogólnospołecznym, artystycznym, narodowym i geopolitycznym.

Do tegorocznych konkursów na FREEDOM Film Festival – ogólnopolskiego i międzynarodowego – zostały zgłoszone łącznie 252 produkcje filmowe, spośród których zespół selekcjonerski wybrał kolejno 26 i 16 filmów krótkometrażowych.

Pokazy filmów konkursowych odbędą się w dniach 10-12 lipca w Mazowiecki Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ dki/