O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

„Oratorium – Pasja Jezusa Chrystusa” w radomskich kościołach

Pasja Jezusa Chrystusa

„Oratorium – Pasja Jezusa Chrystusa” to kontynuacja cyklu koncertów dotyczących męki Panna Jezusa według objawień Anny Katarzyny Emmerich.

Oratorium pasyjne to projekt muzyczny, którego pomysłodawcami jest małżeństwo Marlena i Mariusz Kowalscy, prowadzący zespół etniczno-folkowy „Karabanio”.

Jest to kontynuacja projektu z 2020 r., który został przerwany przez pandemię. Koncerty planowo miały się odbyć w trzech kościołach, jednak był tylko koncert w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej. Kolejne koncerty wznowiono dopiero w tym roku. Najpierw w kościele św. Faustyny w Groszowicach – 5 marca, potem 12 marca w parafii św. Jana Chrzciciela w Stromcu.

W Radomiu koncerty będą miały miejsce w trzech kościołach. 19  marca o godz. 17.30 w parafii pw. św. Jana Pawła II na Sadkowie, 26 marca o godz. 18.30 w kościele Św. Trójcy, a 2 kwietnia o godz.18.00 w kościele św. Krzyża na Halinowie.

Dzieło jest monumentalne, mocno brzmiące z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i 60 osobowego chóru. Muzykę skomponował instrumentalista zespołu Mariusz Kowalski. Wystąpi również starsza grupa zespołu „Karabanio” oraz kilka znanych wokalistek: Julia Bąk, Natalia Drela, Oliwia Włodarczyk, Julia Czubak. W postać bł. A.K. Emmerich wciela się Marlena Kowalska, która jako solistka lektorka i solistka wokalistka przekazuje tekst dotyczący Męki Pańskiej. Przedstawia ona poszczególne stacje Drogi Krzyżowej.

Koncertowi oratorium towarzyszy specjalna oprawa świetlna, nagłośnienie. Jest też mnóstwo różnych instrumentów.

Dwa lata temu wydany był dwupłytowy album „Oratorium – Pasja Jezusa Chrystusa”, na który składa się 30 utworów.

Projektowi muzycznemu błogosławi bp. Marek Solarczyk, który objął patronat honorowy nad tym dziełem.

Patronat medialny sprawują: Gość Niedzielny i Radio Plus.

 

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: pl.wikipedia.org