Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

OSP Jedlnia-Letnisko otrzyma nowy wóz strażacki

Wicemarszałek Rafał Rajkowski przekazał symboliczny czek na zakup nowoczesnego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem, który trafi do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisku.

Uroczystość odbyła się 28 lutego na placu przed siedzibą OSP. Uczestniczył w niej m.in. prezes miejscowej OSP Tomasz Siczek.

– Cieszę, że kolejne środki trafią do nas z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Tym razem będzie to 1 mln 457 tys. złotych. W ostatnich latach z tej instytucji udało się nam pozyskać ok. 20 mln złotych. Głównie przeznaczamy je na rozbudowę kanalizacji w naszej gminie. Kilka lat temu pozyskaliśmy 900 tys. złotych na zakup wozu strażackiego, tym razem mówimy o kwocie 1 mln 457 tys. zł. Inwestujemy w bezpieczeństwo mieszkańców naszego samorządu. Auto jest bardzo potrzebne do ratowania życia i mienia mieszkańców

mówił burmistrz Piotr Leśnowolski.

Z kolei Rafał Rajkowski przekonywał, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego od wielu Samorząd Województwa Mazowieckiego doposaża jednostki OSP na terenie całego województwa mazowieckiego. Dodał, że w ostatnim czasie dużo środków na ten cel jest kierowanych z funduszy europejskich.

– Zakup ciężkiego wozu bojowego to droga rzecz, ale bez wątpienia bardzo potrzebna jednostce, która jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

mówił wicemarszałek Rajkowski.

Auto poprawi mobilność i szybkość działania straży pożarnej oraz bezpieczeństwo na drogach. Realizacja projektu przyniesie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko gminy, ale również powiatu radomskiego.

Trzyosiowy pojazd będzie miał napęd 6×6 oraz posiadał zbiornik na wodę o pojemności ok. 8000 litrów. W kabinie kierowcy będzie mogło przebywać 6 strażaków.