Na czasie Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Pierwsza decyzja Rady Miejskiej – maksymalna podwyżka wynagrodzenia dla prezydenta

Podwyżka dla prezydenta miasta, Radosława Witkowskiego to jedna z pierwszych decyzji nowej Rady Miejskiej w Radomiu. Teraz, włodarz miasta będzie zarabiał ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie (brutto).

We wtorek, 7 maja 2024 roku rozpoczęła się IX kadencja Rady Miejskiej. Radni oraz prezydent złożyli ślubowanie.

Podczas wczorajszego spotkania radni podjęli pierwszą decyzję – uchwalili maksymalną podwyżkę wynagrodzenia dla prezydenta miasta, Radosława Witkowskiego.

– Jak już jestem przy dobrobycie mieszkańców. Jaka była pierwsza uchwała? Nie wprowadzenie do budżetu pozyskanych środków rządowych czy marszałkowskich, nie budowa drogi czy wodociągu. Nie plan naprawczy dla finansów miasta czy procesów inwestycyjnych. Otóż była to podwyżka pensji dla prezydenta. I to maksymalna. Tak więc pierwszym beneficjentem budowy rzekomego dobrobytu mieszkańców Radomia jest póki co jeden jego mieszkaniec – Radosław Witkowski. Tak więc pan prezydent będzie otrzymywał od dziś wynagrodzenie w kwocie ponad 20 tys zł. Ocenę pozostawiam Wam. My zostaniemy z długami

przekazał Artur Standowicz, przewodniczący radomskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Ponadto, radni przegłosowali także zaciągnięcie pożyczki przez miasto na kwotę 60 milionów złotych.

– Co dostali za to mieszkańcy na pierwszej sesji? Otóż kolejne ZADŁUŻENIE czyli pożyczkę na spłatę pożyczki w kwocie 60 MILIONÓW złotych. Będziemy to moi drodzy spłacać do 2034 roku! Pana prezydenta już nie będzie ale dług pozostanie. Nie jego problem. Tak niestety buduje się obecnie „dobrobyt” mieszkańców. Jednym się wkłada do kieszeni pieniądze a innym z tej kieszeni się je wyjmuje. Radni PiS nie mają już większości i nie mogą blokować tego tupu „kwiatków”

dodał Standowicz.

Źródło: Fot. Facebook Radosław Witkowski / Artur Standowicz