O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Piknik wojskowy w Radomiu! Jakie atrakcje przygotowano?

Pokazy sprzętu wojskowego, atrakcje dla najmłodszych, punkty rekrutacyjne - w Radomiu odbędzie się piknik wojskowy!

Pokazy sprzętu wojskowego, atrakcje dla najmłodszych, punkty rekrutacyjne – w Radomiu odbędzie się piknik wojskowy!

15 sierpnia to szczególna data nie tylko dla żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako „Cud nad Wisłą”.

Aby każdy mógł wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku oraz towarzyszyć żołnierzom w dniu ich święta pikniki wojskowe organizowane będą w całej Polsce. Na terenie całego kraju odbędzie się blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Patriotycznie i rodzinnie – sprawdź, gdzie odbędą się pikniki z okazji Święta Wojska Polskiego  

Wyjątkową atmosferę zagwarantuje obecność żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Klimatyczna wojskowa muzyka oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla wszystkich grup wiekowych to tylko wstęp do pokazania tego co w wojsku najlepsze.

Pikniki odbywać się będą również na terenie 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę, 12 sierpnia w parku im. Magdaleny Abakamowicz przy ul. Józefa Wybickiego 7 w Raszynie, w niedzielę, 13 sierpnia na placu przy ul. Warszawskiej 58 w Tarczynie oraz we wtorek, 15 sierpnia na placu Corazziego w Radomiu.

Radomski piknik rozpocznie Msza Święta w kościele garnizonowym. Następnie, o godz. 13 odbędzie się złożenie meldunku na placu przed kościołem. A o godz. 14 na placu Corazziego nastąpi uroczyste otwarcie pikniku militarnego

Jakie atrakcje przygotowano?

Na wydarzenie przygotowano m.in. wystawę statyczną sprzętu wojskowego, na której można będzie podziwiać czołg K2 Panther, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK, wyrzutnia rakietowa Langusta, samobieżny moździerz RAK, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, samochód do utrzymywania pasa startowego w czystości AS 990 Mercedes, pojazd specjalny Straży Pożarnej Scania, pojazd wielofunkcyjny UNIMOG, pojazd specjalistyczny do rozruchu samolotów – LUZES.

Pozostałe planowane atrakcje to m.in. fotel katapultowy, 4 żołnierzy patrolujących, w oporządzeniu „full combat”, rowerowy tor przeszkód, konkurs wiedzy z przepisów o ruchu drogowym, alkogogle, zamek dmuchany dla dzieci, ścianka wspinaczkowa, pokaz musztry paradnej, grochówka wojskowa, robot rozpoznania, symulator zderzeń, quiz wiedzy o Wojsku Polskim.

Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych, w których zainteresowani będą mogli porozmawiać z rekruterami i dowiedzieć się, jak atrakcyjna jest służba w Wojsku Polskim.