Historia Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Pionki. Zbliża się nowoczesny spektakl multimedialny „Iskry Niepodległej”

„Iskry Niepodległej” to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentowane są fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

„Iskry Niepodległej” to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat „Iskier Niepodległej”.

Spektakl będzie można podziwiać przy Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Aleje Lipowe 23, Pionki w dniach:

13 września – 10:00-18:00
14 września – 10:00-18:00
15 września – 10:00-13:30

W celu zachowania porządku przy korzystaniu z wystawy, organizatorzy podzielili czas zwiedzania w środę, 13 września i czwartek, 14 września na dwie tury:

* godz. 10.00-14.00 – grupy zorganizowane (szkoły, stowarzyszenia, seniorzy itp.) UWAGA! WYMAGANA WCZEŚNIEJSZA REJESTRACJA za pomocą FORMULARZA (decyduje kolejność zgłoszeń)

godz. 14.00-18.00 – zainteresowani mieszkańcy (osoby indywidualne) – nie jest wymagana rejestracja

Uwaga! W piątek, 15 września wystawa będzie czynna tylko do godz. 13.30.

Źródło: powiatradomski.pl