Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Pobili obywatela Ukrainy szklaną butelką. Usłyszeli zarzuty

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili obywatela Ukrainy szklaną butelką. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Grójcu w sobotę, 28 stycznia 2023 roku, wówczas Grójecki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w godz. 19:00-20:00 w okolicy dworca autobusowego doszło do przestępstwa. Nieznani mężczyźni pobili obywatela Ukrainy, uderzając go m. in. szklaną butelką w głowę, a następnie zabrali mu walizkę z zawartością rzeczy osobistych i laptopa. Grójecka Policja 30 stycznia br. opublikowała apel do mieszkańców z prośbą o przekazywanie jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

Nastolatek chciał skoczyć z mostu. Uratowali go policjanci

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Kryminalni wytypowali osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Intensywne działania grójeckich funkcjonariuszy oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie dwóch mieszkańców Grójca w ciągu 5 dni po zdarzeniu. 24 i 29-latek trafili do policyjnego aresztu.

Napastnicy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty dokonania rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe 3 miesiące. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grójec