Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Podpisano umowę na dostawę wozu strażackiego

W Urzędzie Miejskim w Jedlni-Letnisku, podpisano dzisiaj, 5 kwietnia, umowę dotyczącą zakupu nowego, ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski jest zdania, że umowa ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

– Dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie tego auta dla naszych druhów. Takich wozów jest niewiele nawet w Państwowej Straży Pożarnej. 1 500 000,00 mln zł to wsparcie z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Cieszę się, bo podpisanie umowy to już  finał operacji związanej z przetargiem i zakupem samochodu. Teraz czekamy na montaż auta, który potrwa do sierpnia tego roku

powiedział burmistrz Leśnowolski.

Tomasz Siczek, prezes OSP w Jedlni-Letnisku dodał, że po podpisaniu umowy, firma przystąpi do montażu samochodu.

– Firma dostaje nadwozie z silnikiem i kabiną, resztę trzeba będzie przygotować zgodnie z naszymi wymaganiami. Auto jest nam bardzo potrzebne. W akcjach gaśniczych liczy się tzw. pierwsze uderzenie. Przeciętne wozy strażackie mają ok. 2500 litrów wody, nasze auto będzie mogło transportować 8500 litrów. W praktyce będziemy w stanie zastąpić 3 średnie samochody gaśnicze

mówi prezes Siczek.

Trzyosiowy pojazd będzie miał napęd 6×6 oraz posiadał zbiornik na wodę o pojemności ok. 8500 litrów. W kabinie kierowcy będzie mogło przebywać 6 strażaków.

Auto dostarczy firma „Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych”, która jest jednym z wiodących na świecie producentem samochodów specjalnych oraz sprzętu przeciwpożarowego, przeznaczonego dla: straży pożarnej, wojska, policji oraz służby cywilnych.