Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Policjanci przejęli narkotyki o czarnorynkowej wartości 6 mln zł

Policjanci przejęli narkotyki o czarnorynkowej wartości 6 mln zł. Zatrzymano dwie osoby.

W środę (17.04) funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu oraz policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP przy współpracy z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu zatrzymali na jednej z radomskich posesji dwóch mężczyzn (41 i 46 lat). Mężczyźni w jednym z pomieszczeń, znajdującego się tam budynku, rozdrabniali i pakowali narkotyki, które następnie mieli wprowadzić do obrotu.

Podczas prowadzonych czynności ujawniono i zabezpieczono m.in. prasę hydrauliczną, mikser, zgrzewarkę oraz 10 sprasowanych opakowań, w których znajdowało się łącznie ok. 10,5 kg kokainy. W toku prowadzonych dalszych czynności przeszukano kolejne miejsca oraz auta użytkowane przez zatrzymanych mężczyzn. W pojazdach tych ujawniono 12 sztuk kostek oklejonych brązową taśmą, w których jak się okazało, znajdowało się ok. 6 kg heroiny.

Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to około 16,5 kg, a ich szacowana czarnorynkowa wartość wynosi około 6 milionów złotych.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze w kwocie 241600 złotych.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. W sobotę (20.04) po przedstawieniu im przez prokuratora zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, decyzją sądu, zastosowano wobec nich 3-miesięczne areszty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Źródło: Policja Mazowiecka