Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Policjant potrącił pieszego. Śledztwo umorzone

policja

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. potrącenia pieszego przez zastępcę komendanta radomskiej policji.

Jak uznano, funkcjonariusz nie przyczynił się do zaistnienia zdarzenia. Bezpośrednią przyczyną wypadku miało być zachowanie pieszego.

Jak informowaliśmy, zastępca komendanta policji 23 stycznia br. potrącił pieszego na drodze powiatowej w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia w gminie Kowala. Do zdarzenia doszło o godzinie 6:30. Poszkodowany 37-latek doznał niezagrażających życiu obrażeń. Został przetransportowany do szpitala.

Śledztwo teraz zostało umorzone. Podstawą tej decyzji była opinia biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego, z której wynika, że do wypadku doprowadził tylko i wyłącznie pieszy.

– Biegły zaopiniował, że bezpośrednią przyczyną zaistnienia wypadku było zachowanie pieszego, który w warunkach nocnych, przy zamgleniu poruszał się krawędzią jezdni w czarnej, niekontrastowej odzieży. Nie posiadał ani oświetlenia, ani elementów odblaskowych, które umożliwiałyby kierującemu jego zobaczenie przed zdarzeniem – mówi Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Postępowanie jest umorzone, ale jeszcze się nie uprawomocniło.