Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Policyjny pościg drogami powiatu radomskiego [+VIDEO]

23-letni kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli patrolowi radomskiej drogówki. Mundurowi podjęli pościg w Wolanowie, który zakończył się Ślepowronie. Kierujący nie miał uprawnień do kierowania, dlatego uciekał przed policjantami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W piątek (2.06) około godziny 20 w Wolanowie policjanci radomskiej drogówki pełniący służbę koordynowaną na krajowej 12 zauważyli bmw, którego tablice rejestracyjne odpowiadały tym, które policjanci otrzymali na odprawie do służby. Z uzyskanej anonimowej informacji wynikało, że tym pojazdem może kierować mężczyzna, który nie ma do tego uprawnień. Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania się kierującemu, ten zaczął uciekać. Zjechał z krajowej 12 w boczne drogi, myśląc, że zgubi partol.

Mundurowi nie odpuścili i podjęli pościg, jednocześnie prosząc o wsparcie inne załogi. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przez okoliczne miejscowości funkcjonariusze zatrzymali kierującego, którym okazał się 23-latek. W pojeździe podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, potwierdziła się informacja, że kierujący bmw nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i to było powodem jego ucieczki.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Źródło: Policja Mazowiecka