Inwestycje Polska i świat Radom i okolice

Polskie lotniska łączą siły

Po raz pierwszy na jednym z najważniejszych wydarzeń w branży lotniczej – Forum Routes World – powstało jedno, wspólne stanowisko polskich lotnisk wsparte przez Polską Organizację Turystyczną. Punkt promocyjny na tegorocznym Forum Routes 2022 wykazał synergię działań Lotniska Chopina w Warszawie i lotnisk regionalnych – Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina oraz Radomia i Zielonej Góry (zarządzanych przez PPL) i faktycznie przyczynił się do zainteresowania nowych przewoźników lotniczych włączeniem Polski w swoją ofertę.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w branży lotniczej oraz turystycznej, wspólne działanie połączone z aktywną promocją Polski ma kluczowe znaczenie dla wszystkich zaangażowanych w ten projekt.

Starania mają na celu po-pandemiczną odbudowę ruchu lotniczego i doprowadzenie do rozszerzania siatki połączeń do i z Polski bez konieczności korzystania z zagranicznych portów przesiadkowych. Polskie lotniska chcą zapewnić bardziej komfortowe podróżowanie po świecie zarówno Polakom, jak i zagranicznym podróżnym wybierającym się do nas.

Jak informuje PPL, firma wraz z Kraków Airport oraz Polskimi Liniami Lotniczymi LOT poza wspólnym udziałem w Forum ROUTES 2022 zorganizowała  w Los Angeles spotkanie m.in.
z amerykańskimi touroperatorami C&H International, Picasso Travel, Direct Travel, Downtown Travel, Helena Modjeska Art and Culture Club, aby omówić kwestie, które ograniczają ofertowanie Polski wśród kierunków turystycznych. Touroperatorzy zostali podzieleni na trzy sekcje: tych, którzy ofertują Polskę aktualnie, tych, którzy ofertowali do 2019, a dzisiaj już nie, oraz tych, którzy nigdy nie ofertowali Polski. We wsparcie dialogu włączyła się również Dobrosława Siemianowska, konsul RP w Los Angeles.

Dodatkowym wsparciem dla zespołowego działania lotnisk było rozszerzenie współpracy na Routes 2022 o Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej
z Chicago. POT jest jednym z kluczowych partnerów przy działaniach mających promować Polskę, jako atrakcyjny kierunek dla podróży turystycznych. Dlatego dołączenie Ośrodka do wspólnych działań lotnisk można uznać za bardzo ważny krok znacznie zwiększający potencjał polskiej oferty i szanse na sukces.

Forum Routes World jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży lotniczej. Jest miejscem inicjowania wielu kontaktów, które później skutkują uruchomieniem nowych połączeń przez przewoźników lotniczych – potwierdzeniem tego jest fakt, że w ciągu ostatnich trzech lat ponad połowa nowych usług lotniczych na świecie została zainicjowana właśnie na Forum Routes. O znaczeniu tego wydarzenia świadczy dodatkowo fakt, że odbywa się ono od prawie trzech dekad i jego znaczenie – wyrażane choćby w zainteresowaniu partnerów z całego świata stale rośnie.

Na miejscu obecni są przedstawiciele z branży lotniczej – zarówno linii lotniczych, jak i lotnisk oraz producentów, np. samolotów. Oprócz ogólnoświatowego Forum Routes dynamicznie rozwijają się regionalne edycje tego wydarzenia, takie jak Routes Europe, Routes Asia, Routes Americas oraz Routes North America.