Materiał Partnera

Pomożemy Ci przygotować się do sezonu działkowego. Oto 3 proste kroki!

Działkowcy oraz zapaleni ogrodnicy powoli wybudzają się ze snu zimowego i coraz przychylniej spoglądają na sezon wiosenny. Każda przerwa pomiędzy pracami na działkach czy ogrodach to doskonała okazja do przygotowania nie tylko terenu, ale również sprzętu czy zieleni. I w naszym artykule podpowiemy, jakie czynności należy podjąć, aby za kilka tygodni nie być zaskoczonym natłokiem prac i obowiązków. W trzech prostych krokach wyjaśniamy przygotowania do sezonu wiosennego. Zapraszamy do lektury!

Zacznij przygotowania od sprzątnięcia działek bądź ogrodów

Działkowcy, którzy cyklicznie rok do roku przygotowują się do zamknięcia czy też do otwarcia sezonu taki problem mogą mieć z głowy. W innych przypadkach często niezbędne okazuje się być zamówienie usługi, jaką jest sprzątanie działek i ogrodów. Realizuje ją chociażby firma Panda Wywózki, która w swojej ofercie posiada profesjonalne przygotowywanie tego typu terenów pod konkretne plany nie tylko w okresie wiosennym, ale również przez cały rok. Więc jeżeli planujesz zburzyć starą altanę i postawić nową bądź w końcu rozwiązać problem z zalegającymi gabarytami, warto poprosić o pomoc doświadczonych specjalistów. Zwłaszcza, że kwestie gromadzenia i wywozu takich nieużytków są uregulowane prawnie. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą bardzo wysokie grzywny, co z pewnością nie będzie mile widziane w okresie przygotowywania działki czy ogrodu do otwarcia nowego sezonu. Profesjonalna firma z branży porządkowej zaproponuje Ci atrakcyjny cennik lub pakiet usług, jaki odpowiada Twoim potrzebom. Sprzątanie działek i ogrodów jest bowiem dość szerokim terminem i niekoniecznie musi nawiązywać wyłącznie do wyrzucenia oraz utylizacji odpadów.

Kontrola stanu i kondycji narzędzi, czyli absolutne must have

Do amatorskich oraz profesjonalnych prac działkowych potrzeba nie tylko talentu czy ogromnego samozaparcia. Absolutnie obowiązkowym wyposażeniem każdego działkowca są narzędzia. Warto, żeby były one stuprocentowo sprawne oraz niezawodne. Ich odpowiednie wyczyszczenie już po zakończeniu sezonu wyeliminuje potrzebę kupna całkowicie nowych rozwiązań kilka dni przed startem nowego sezonu. Skontroluj więc każdy najważniejszy dla Ciebie sprzęt. Zwłaszcza, że zaniedbane mechanizmy wielu narzędzi mogą się odezwać nawet po tygodniach od rozpoczęcia prac.

Podczas przygotowań nie zapomnij poświęcić chwili czasu swojej zieleni

Twoja działka jest już odpowiednio posprzątana? Jesteś już po kontroli sprzętu? Jeśli na takie dwa pytania odpowiedź była twierdząca, czas zabrać się za podcinanie drzew, krzewów i porządkowanie trawnika. Wszystko powinno być przecież gotowe jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, a szybkie pozbycie się niechcianych bądź szkodliwych elementów to Twój najważniejszy priorytet. Warto też na tym etapie skontrolować stan ziemi, na której planowane są sadzonki. W wielu przypadkach mowa o konieczności jej wymiany bądź o odpowiednim przygotowaniu starej ziemi.