Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Poniedziałek pod znakiem nietrzeźwych kierujących

W poniedziałek, policjanci radomskiej drogówki zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących. Byli wśród nich nie tylko kierujących pojazdami, ale także hulajnogą elektryczną czy rowerem. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek, 17 lipca 2023 roku około godziny 7 patrol z grupy motocyklowej podczas kontroli trzeźwości ujawnił kierującego volkswagenem, któremu w lutym 2022 roku zostało już zatrzymane uprawnienia za jazdę „na podwójnym gazie”. Nie powstrzymało to jednak 44-latka przed ponownym kierowaniem po spożyciu alkoholu, ponieważ po przeprowadzeniu badania okazało się, że w organizmie ma ponad 0,25 promila.

Dwa dachowania nietrzeźwych kierujących jednego dnia

Około godziny 14 w miejscowości Kłonowiec Koracz 27-letni kierujący ciężarowym mercedesem przewożącym beton nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, a następnie wywrócił pojazd na drogę. Po przyjeździe policjantów na miejsce wyszło na jaw, że kierujący mężczyzna ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Kierujący został opatrzony w karetce pogotowia i na własną prośbę zwolniony. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie teraz przed sądem.

Inny patrol realizujący kontrolę trzeźwości zatrzymał około godziny 17, 38-latka, który jadąc na hulajnodze elektrycznej na jednej z radomskich ulic, również wcześniej zażył „procentów”. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,3 promila w organizmie. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym był zatrzymany w miejscowości Lisów 52-letni rowerzysta. Cykliście badanie wykazało prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów i wpłatę kwoty od 5 000 zł do 30 000 zł na Fundusz Sprawiedliwości. Natomiast kierowanie pojazdem inny niż mechaniczny wiążę się z mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

Źródło: Policja Radom