O tym się mówi Radom i okolice

Powstaną nowe mieszkania na wynajem [+FOTO]

Powstaną nowe mieszkania na wynajem. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2026 rok.

Nowy blok z mieszkaniami na wynajem z zasobu gminy powstanie na Michałowie, u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka. Na realizację inwestycji miasto otrzyma dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ponad 37 mln zł. Umowa z BGK została już podpisana. Finansowy wkład miasta wyniesie natomiast ponad 9 mln zł.

– Materializuje się projekt, który zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu. To dla nas wielka sprawa, bo wszyscy mamy świadomość, jak bardzo brakuje mieszkań na wynajem. Ich dostępność to jeden z elementów, które mogą budować przewagę konkurencyjną w stosunku do innych miast i umożliwiać realizację kolejnych ważnych społecznie przedsięwzięć związanych np. ze szpitalem czy rozwojem kierunku lekarskiego – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W dziewięciokondygnacyjnym bloku, który ma powstać na Michałowie znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe. Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Mam nadzieję, że to nie ostatni taki projekt, tym bardziej, że budowę bloku z mieszkaniami na wynajem planuje także RTBS Administrator. Chcemy w mieście stworzyć jeszcze lepsze warunki do tego, aby radomianie stąd nie wyjeżdżali, a ci, którzy chcą do Radomia przyjechać i tutaj pozostać, też mieli takie możliwości – dodaje wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Dokumentacja projektowa nowego bloku wraz z budową miejsc parkingowych i zagospodarowaniem terenu jest już gotowa i wkrótce będzie mógł być ogłoszony przetarg. Oddanie budynku do użytku jest planowane na 2026 rok.

Źródło: Radom