Radom i okolice

Przebudowa lądowiska szpitala na Józefowie

 W ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzymał blisko 1 milion złotych na przebudowę lotniska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Medycznego. Jest to jedyne lądowisko w mieście i okolicy, ma już około 20 lat.

 Z informacji pozyskanych od Łukasza Skrzeczyńskiego, wiceprezesa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wynika, że prace zostaną rozpoczęte już w tym roku. Obecnie trwają ostatnie formalności, wykonawca projektu jest już wybrany.

 Lądowisko zapewnia najszybszy transport ofiar wypadków, pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Ponadto pozwala ono w razie konieczności przekazywać chorych do innych, wyspecjalizowanych szpitali.

 Na lądowisku zostanie wykonana nowa nawierzchnia. Zmodernizowana zostanie również droga dojazdowa, oświetlenie nawigacyjne i sterowanie, oraz stanie nowy kontener techniczny.

 Pozyskane prawie 2 miliony złotych z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego zostaną przeznaczone na przebudowę dróg dojazdowych i chodników do nowej rehabilitacji dla dzieci oraz na punkty szczepień na Józefowie. Szpital dostanie też pieniądze na przebudowę hydroforni.

 Inwestycje wymagają przygotowania i przeprowadzenia przetargu. Zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Źródło: radom.naszemiasto

N.S.