Radom i okolice

Przedstawienie uczniów PSP nr 9 [GALERIA]

 

W ramach programu „Bezpieczna+” działa w szkole kółko teatralne „Przygoda z teatrem” dla uczniów klas I – III. Opiekunami kółka są Ewa Jagiełło oraz Magdalena Staszewska. Uczniowie przygotowują przedstawienia poruszające zagadnienia związane z bezpieczeństwem w szkole, w domu, w drodze z domu do szkoły, podczas ferii zimowych, a także związanymi z bezpiecznym korzystaniem z mediów (internetu, telefonu komórkowego, telewizji).

 

W środę i w czwartek (16 i 17 grudnia) uczniowie zaprezentowali pierwsze przedstawienie pt.: „Miło i bezpiecznie na ulicy, w domu i w szkole”. Podczas przedstawienia poruszona została kwestia m.in. właściwego przechodzenia przez jezdnię, kontaktów z nieznajomymi oraz odpowiedniego zachowania w szkole.

 

Po środowym przedstawieniu głos zabrali przedstawiciele II Komisariatu Policji: asp. Tomasz Pałgan oraz st. sierż. Marcin Błesznowski, którzy przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Z kolei w czwartek głos zabrała Małgorzata Janusz, pedagog szkolny, która uczuliła dzieci na bezpieczne zachowanie w szkole.

 

W ramach roku Otwartej Szkoły na przedstawienie zostali zaproszeni również goście z innych placówek – przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 14, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.

 

Opiekunowie koła teatralnego dziękują wszystkim dzieciom występującym w przedstawieniu, ich rodzicom oraz zaproszonym gościom za przybycie i już zapraszają na następne przedstawienia.

 

MA