Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę trasy S12 na odcinku między granicą województwa łódzkiego a Wieniawą.

O sprawie poinformował poseł Andrzej Kosztowniak na swoim profilu na Facebooku.

„Dzień fantastycznych informacji dla Radomia. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę trasy S-12 na odcinku między granicą województwa łódzkiego, a Wieniawą! 16 lat ciężkiej pracy najpierw jako Prezydent Radomia, potem jako Poseł, szef Komisji ds. budowy S12 i wreszcie jest! Udało się!” – czytamy we wpisie posła.

W lutym br. informowaliśmy, że przygotowywana jest dokumentacja dla drogi ekspresowej S12 od granicy województwa mazowieckiego i łódzkiego do Radomia i dalej do obwodnicy Puław w województwie lubelskim.

Przyszła trasa o długości ok. 41,3 km przebiegać będzie przez teren gmin Gielniów, Przysucha (gm. wiejska), miasto Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Orońsko. Droga na tym odcinku będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dostępność do niej odbywać się będzie poprzez trzy węzły: Gielniów, Przysucha i Wieniawa.

Ogłoszony dziś przetarg obejmie zaprojektowanie i realizację 29,5 km S12 od granicy województwa łódzkiego/mazowieckiego do planowanego węzła Wieniawa (z węzłem).

https://twojradom.pl/droga-ekspresowa-s12-ma-byc-gotowa-w-calosci-do-2030-roku/1390211