Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Przetarg na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego rozstrzygnięty

Radomski Szpital Specjalistyczny rozstrzygnął przetarg na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wpłynęło w sumie sześć ofert, a wygrała firma Baudziedzic sp. z o.o. Sp. K. z Głogowa Małopolskiego.

Jej oferta opiewała na 42 mln 850 tys. zł. Po uprawomocnieniu rozstrzygnięcia nastąpi podpisanie umowy i wykonawca będzie mógł przystąpić do prac budowlanych.

Przypomnijmy, że na realizację inwestycji szpital pozyskał 35 mln zł z rezerwy budżetu państwa. Wkład własny miasta zapisany w budżecie i w Wieloletniej Prognozie Finansowej wynosi ponad 8,3 mln zł.

– Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. Dlatego bardzo się cieszę, że jesteśmy o kolejny krok bliżej do realizacji, najważniejszej dla mnie osobiście, inwestycji. Obecny SOR został oddany do użytku w 2001 roku i nie spełnia aktualnych wymogów określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Po rozbudowie powierzchnia oddziału zwiększy się do 2300 metrów kwadratowych. Możliwe będzie wyodrębnienie stref dla pacjentów przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego, którzy wymagają natychmiastowej terapii oraz dla pacjentów zgłaszających się samodzielnie do SOR. Dodatkowo zaprojektowano izolatki dla pacjentów z objawami choroby zakaźnej

mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Projekt przebudowy oddziału przewiduje także montaż wszelkich niezbędnych systemów dekontaminacji, dezynfekcji i jonizacji. SOR będzie przygotowany na przyjęcie 70 tysięcy pacjentów rocznie.

Harmonogram zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2025 roku.

– Prace będą prowadzone w taki sposób, by SOR mógł cały czas funkcjonować. Oczywiście mogą się pojawić drobne utrudnienia, ale pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę

mówi zastępca dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Jerzy Zawodnik.

Zwiększenie powierzchni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego umożliwi stworzenie nowych gabinetów umożliwiających prowadzenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Źródło: UM Radom