Radom i okolice

Przyłapany na gorącym uczynku!

20 lipca w Leśnictwie Bardo na terenie Nadleśnictwa Łagów miał miejsce kolejny przypadek zaśmiecania lasu. Sprawcę udało się przyłapać na gorącym uczynku.

 Leśniczy, podczas obchodu, zauważył wyjeżdzający z lasu samochód dostawczy. Na widok mundurowego kierowca wyraźnie przyspieszył i szybko wyjechał z lasu. To wzbudziło podejrzenia leśniczego. Za śladami samochodu dotarł do miejsca, gdzie zauważył pozostawiony w lesie stos płyt azbestowych oraz worki ze śmieciami. Wezwał na miejsce zdarzenia Straż Leśną oraz podleśniczego, którzy rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. W czasie, gdy przeszukiwali nielegalne wysypisko, niespodziewanie podjechał w to miejsce ten sam samochód dostawczy, który przed około dwoma godzinami szybko wyjeżdżał z lasu. Jak się okazało, kierowca tego pojazdu przywiózł kolejna partię śmieci, którą miał zamiar wyrzucić do lasu.

„Śmieciarz” nie uniknął kary. Straż Leśna wystawiła mu dwa mandaty: pierwszy za zaśmiecanie terenów leśnych (zgodnie z art. 162 § 1 K.W.) i drugi za wjazd pojazdem silnikowym do lasu (art. 161 K.W.). Sprawca musiał także uprzątnąć śmieci, które przywiózł. Jeżeli sytuacja się powtórzy sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o możliwość opublikowania nazwiska wraz z wizerunkiem sprawcy. 

Źródło informacji i foto: regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu