Radom i okolice Społeczeństwo

Radni z Przytyka zagłosowali za zwolnieniem rolników z części podatków

Protest Rolników Radom 20.03.2024 / fot. Oskar Klich

Radni z Przytyka zagłosowali za zwolnieniem rolników z części podatków. – Staramy się ich wesprzeć w tym trudnym czasie – mówił burmistrz Dariusz Wołczyński.

Tematem ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przytyku była trudna sytuacja rolników. Jako, że w gminie Przytyk wielu mieszkańców utrzymuje się z szeroko pojętego rolnictwa, postanowiono przeprowadzić głosowanie dotyczące ulg dla rolników, w postaci zwolnienia z III i IV raty podatków.

Uchwała zgłoszona przez burmistrza Dariusza Wołczyńskiego została przyjęta jednogłośnie.

– Z uwagi na sytuację, z jaką borykają się nasi rolnicy, postanowiłem, iż nie można pozostać obojętnym i trzeba im pomóc. Nasza gmina jest typowo rolnicza, mieszkańcy utrzymują swoje gospodarstwa z płodów rolnych, upraw i przede wszystkim ciężkiej pracy na roli. Dlatego staramy się ich wesprzeć w tym trudnym czasie. Bardzo dziękuję radnym, którzy przychylili się do mojego wniosku

mówił burmistrz Przytyka.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie rolnicy zmagają się z wieloma problemami, m.in. z niską ceną skupu zbóż. Od dłuższego czasu w Polsce również dochodziło do protestów rolników. Relacje z tych wydarzeń w regionie radomskim znajdziecie Państwo TUTAJ.

Źródło: Gmina Przytyk