Inwestycje Radom i okolice

Radom z nagrodą w konkursie Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023

Radom z nagrodą w konkursie Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023. Do zwycięstwa przyczyniła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu została nagrodzona w konkursie Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023 w województwie mazowieckim. Inwestycja zajęła pierwsze miejsce w kategorii Zielone Fundusze Europejskie.

– Bardzo nas cieszy ta nagroda, zwłaszcza, że mówimy o inwestycji zrealizowanej w szkole, która należy do czołówki szkół technicznych w Polsce. Dzięki funduszom europejskim udało się przeprowadzić termomodernizację, dzięki której znacząco poprawiła się efektywność energetyczna budynków. To umożliwiło obniżenie kosztów eksploatacji, a jednocześnie poprawiło estetykę szkoły

mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji zrealizowanej w zeszłym roku, zostały docieplone stropy i ściany, wymieniono drzwi zewnętrzne, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz instalację elektryczną. Zostało także wymienione oświetlenie oraz zamontowano panele fotowoltaiczne. Prace kosztowały ponad 5 mln złotych, z czego 3,2 mln zł pochodziło z RPO Województwa Mazowieckiego.

Celem konkursu Lider Zmian Funduszy Europejskich, organizowanego cyklicznie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, jest wyróżnienie inicjatyw, które były współfinansowane z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W kategorii, w której zwyciężył projekt z Radomia oceniano projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną oraz redukcją emisji zanieczyszczeń powietrza.

Nagroda została wręczona podczas 13. Forum Rozwoju Mazowsza poświęconego roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.

Źródło: UM Radom