Sport

Radomiak przegrywa w meczu przyjaźni z Legią Warszawa [+FOTO]

Trener Mariusz Lewandowski zaskoczył składem. Na bramce, po odejściu Filipa Majchrowicza, zobaczyliśmy wypożyczonego że stołecznej drużyny Gabriela Kobylaka. Mateusza Cichockiego na środku obrony zastąpił Pedro Justiniano. Na ławce usiadł również Leandro, zaś poza składem znalazł się Daniel Łukasik. Mecz poprzedził pokaz pirotechniki na trybunach w skutek czego sędzia opóźnił rozpoczęcia spotkania z powodu zadymionego boiska.

W mecz lepiej weszli goście. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego zmarnowali dwie bardzo dobre okazje. Najpierw strzał Mauridesa wybronił Kacper Tobiasz, a chwilę później golkiper gospodarzy pięknie sparował strzał Nascimento. Legia próbowała groźnie atakować, ale nie stworzyła konkretnego zagrożenia pod bramką Kobylaka. Bardzo pewnie w obronie sprawował się duet Pedro Justiniano  -Raphael Rossi. Do przerwy więc na tablicy wyników widniał rezultat remisowy.

Druga połowa rozpoczęła się od nerwowej sytuacji w polu karnym zespołu Radomiaka. Sędzia tego meczu pokazał piłkarzom obydwu drużyn w sumie 3 żółte kartki. Całe czterdzieści pięć minut przebiegało pod dyktando Legii Warszawa. Radomiak próbował kontratakować, ale nie przynosiło to efektu. Wydawało się, że mecz zakończy się jednak podziałem punktów, ale na uderzenie z dystansu zdecydował się w 83 minucie Rafał Augustyniak, który pokonał Gabriela Kobylaka. Radomiak próbował, ale nie było efektów w skutek czego to Legia kasuje pełną pulę.

Następne spotkanie Radomiak rozegra za tydzień, 10 września o 17.30, w Radomiu z Wisłą Płock.